CTCH114F-101L
Central Technologies
型号:
CTCH114F-101L
封装:
Radial
描述:
100A RADIAL LEAD FIXED INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.567" (14.40mm)
Tolerance ±15%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 143mOhm Max
Series CTCH114F
Inductance 100 µH