CTCH654F-391K
Central Technologies
型号:
CTCH654F-391K
封装:
Radial
描述:
390UH RADIAL LEAD FIXED INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 210mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.47Ohm Max
Series CTCH654F
Inductance 390 µH