CTCH664F-680K
Central Technologies
型号:
CTCH664F-680K
封装:
Radial
描述:
68UH RADIAL LEAD FIXED INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Series CTCH664F
Inductance 68 µH