CTCVCF-331J
Central Technologies
型号:
CTCVCF-331J
封装:
Axial
描述:
AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 735mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 25 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 630 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Series CTCVCF
Inductance 330 µH
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.4MHz