CTDR2F-120K
Central Technologies
型号:
CTDR2F-120K
封装:
Radial
描述:
12UH RADIAL DRUM CORE INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 11.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9mOhm Max
Series CTDR2F
Inductance 12 µH