CTDR5F-561K
Central Technologies
型号:
CTDR5F-561K
封装:
Radial
描述:
RADIAL LEADED DRUM CORE INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.449" (36.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" Dia (38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 105mOhm Max
Series CTDR5F
Inductance 560 µH