CTDS3308F-560M
Central Technologies
型号:
CTDS3308F-560M
描述:
56UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.398" W (12.70mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 680mOhm Max
Series CTDS3308F
Inductance 56 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz