CTGS104F-680K
Central Technologies
型号:
CTGS104F-680K
描述:
68UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 910mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Series CTGS104F
Inductance 68 µH