CTGS137F-150M
Central Technologies
型号:
CTGS137F-150M
描述:
15UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 28 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34mOhm
Series CTGS137F
Inductance 15 µH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz