CTGS32F-120M
Central Technologies
型号:
CTGS32F-120M
描述:
12UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Series CTGS32F
Inductance 12 µH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 33MHz