CTGS73F-101K
Central Technologies
型号:
CTGS73F-101K
描述:
100UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 510 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Series CTGS73F
Inductance 100 µH