CTGS73F-560N
Central Technologies
型号:
CTGS73F-560N
描述:
56UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Series CTGS73F
Inductance 56 µH