CTH7F-562K
Central Technologies
型号:
CTH7F-562K
封装:
Axial
描述:
5600UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
库存 : 915
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 160mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" Dia x 0.602" L (7.37mm x 15.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14Ohm Max
Series CTH7F
Inductance 5.6 mH
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 600kHz