CTH8VF-821K
Central Technologies
型号:
CTH8VF-821K
封装:
Axial
描述:
820UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 970mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.449" Dia x 0.898" L (11.40mm x 22.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 660mOhm Max
Series CTH8VF
Inductance 820 µH
Type Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1MHz