CTHC2220F-390K
Central Technologies
型号:
CTHC2220F-390K
封装:
2220
描述:
39UH SMD WW MOLDED INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2220
Ratings -
DC Resistance (DCR) 720mOhm Max
Series CTHC2220F
Inductance 39 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.5MHz