CTHFW2014F-5R6M
Central Technologies
型号:
CTHFW2014F-5R6M
描述:
SMD SHLDED POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 30A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 24 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.886" L x 0.807" W (22.50mm x 20.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2mOhm Max
Series CTHFW2014F
Inductance 5.6 µH