CTLQ1206NF-270J
Central Technologies
型号:
CTLQ1206NF-270J
封装:
1206
描述:
27UH 85MA SMD WW INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 85 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.42Ohm Max
Series CTLQ1206NF
Inductance 27 µH
Type Wirewound
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 13MHz