CTLQ1210NF-180K
Central Technologies
型号:
CTLQ1210NF-180K
封装:
1210
描述:
18UH 165MA SMD WW INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 35 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 165 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Series CTLQ1210NF
Inductance 18 µH
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 15MHz