CTLVC4012F-6R8M
Central Technologies
型号:
CTLVC4012F-6R8M
描述:
6.8UH SMD POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 810mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 940 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 135mOhm
Series CTLVC4012F
Inductance 6.8 µH