CTLVC5040F-6R8M
Central Technologies
型号:
CTLVC5040F-6R8M
封装:
2020
描述:
6.8UH SMD POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.97A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.16 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2020
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm
Series CTLVC5040F
Inductance 6.8 µH