CTLVC6045F-470M
Central Technologies
型号:
CTLVC6045F-470M
描述:
47UH SMD POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.71A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.08 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 245mOhm Max
Series CTLVC6045F
Inductance 47 µH