CTLVH3012F-220N
Central Technologies
型号:
CTLVH3012F-220N
描述:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.106" W (3.00mm x 2.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 795mOhm Max
Series CTLVH3012F
Inductance 22 µH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz