CTM1F-120K
Central Technologies
型号:
CTM1F-120K
封装:
Axial
描述:
12UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
库存 : 300
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 155 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Series CTM1F
Inductance 12 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 40MHz