CTM1F-391J
Central Technologies
型号:
CTM1F-391J
封装:
Axial
描述:
390UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35Ohm Max
Series CTM1F
Inductance 390 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 6.5MHz