CTM4F-362J
Central Technologies
型号:
CTM4F-362J
封装:
Axial
描述:
AXIAL LEADED MOLDED INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 57mA
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40Ohm Max
Series CTM4F
Inductance 3.6 mH