CTML1206F-180K
Central Technologies
型号:
CTML1206F-180K
封装:
1206
描述:
18 FER MULTIL SHLD INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 35 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Series CTML1206F
Inductance 18 µH
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 18MHz