首页 / 固定电感器 / CTMLP080604AF-4R7N
minImg
CTMLP080604AF-4R7N
Central Technologies
型号:
CTMLP080604AF-4R7N
封装:
0806
描述:
4.7UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 3 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm
Series CTMLP080604AF
Inductance 4.7 µH