首页 / 固定电感器 / CTMMP73VCZF-150M
minImg
CTMMP73VCZF-150M
Central Technologies
型号:
CTMMP73VCZF-150M
描述:
SMD Shielded Power Inductor
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Size / Dimension 0.260" L x 0.287" W (6.60mm x 7.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 111mOhm
Series -
Inductance 15 µH