CTRFB1010F-561K
Central Technologies
型号:
CTRFB1010F-561K
封装:
Radial
描述:
560UH RADIAL FIXED INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 920mOhm Max
Series CTRFB1010F
Inductance 560 µH
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2.3MHz