CTS4F-822J
Central Technologies
型号:
CTS4F-822J
描述:
8200UH XIALSHIELDED INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 15mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 70 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 52 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 86Ohm Max
Series CTS4F
Inductance 8.2 mH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.4MHz