CTSPI3D18F-560M
Central Technologies
型号:
CTSPI3D18F-560M
描述:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 380mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 862mOhm
Series CTSPI3D18F
Inductance 56 µH