CTSR0906F-821L
Central Technologies
型号:
CTSR0906F-821L
封装:
8-SMD
描述:
820UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 85 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.374" W (10.50mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Series CTSR0906F
Inductance 820 µH
Type Wirewound
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 2.6MHz