CTSRU1038F-470N
Central Technologies
型号:
CTSRU1038F-470N
描述:
47.0UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 22 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.65 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Series CTSRU1038F
Inductance 47 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz