CTTF0201F-1N4S
Central Technologies
型号:
CTTF0201F-1N4S
封装:
0201
描述:
1.4NH SMD THIN FILM CHIP INDUCTR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Series CTTF0201F
Inductance 1.4 µH
Type Thin Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 9GHz