CTTF0402F-1N5B
Central Technologies
型号:
CTTF0402F-1N5B
封装:
0402
描述:
FIXED IND 1.5NH0.1NH SMD
库存 : 115
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Series CTTF0402F
Inductance 1.5 nH
Type Thin Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz