CTX100-10-52LPR
Eaton - Electronics Division
型号:
CTX100-10-52LPR
描述:
FIXED IND 100UH 17.6A 10.9 MOHM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Current - Saturation (Isat) 13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 17.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.244" Dia (57.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.9mOhm Max
Series CTX
Inductance 100 µH