CTXAL5030F-4R7M
Central Technologies
型号:
CTXAL5030F-4R7M
描述:
HIGH CURRENT SMD POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36.3mOhm Max
Series CTXAL5030F
Inductance 4.7 µH