CUS30M-36/M
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
CUS30M-36/M
描述:
AC/DC CONVERTER 36V 30W
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 0.85" H (76.2mm x 50.8mm x 21.7mm)
Number of Outputs 1
Series CUS30M (30W)
Current - Output 1 840 mA
Power (Watts) 30W