CV230K10B
Stackpole Electronics Inc
型号:
CV230K10B
描述:
MOV, 230V (Vrms), 10%, 10mm
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 324 V
Capacitance @ Frequency 350 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 360 V
Varistor Voltage (Max) 396 V
Series CV
Package / Case Disc 10mm
Energy 62J
Maximum AC Volts 230 V
Mfr Stackpole Electronics Inc
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 300 V