CV250K07B-05
Stackpole Electronics Inc
型号:
CV250K07B-05
描述:
MOV, 250V (Vrms), 10%, 7mm
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 180 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series CV
Package / Case Disc 7mm
Energy 30J
Maximum AC Volts 250 V
Mfr Stackpole Electronics Inc
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 320 V