CV300K05B
Stackpole Electronics Inc
型号:
CV300K05B
描述:
MOV, 300V (Vrms), 10%, 5mm
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 65 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series CV
Package / Case Disc 5mm
Energy 21J
Maximum AC Volts 300 V
Mfr Stackpole Electronics Inc
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 385 V
Current - Surge 400 A