CVCO55CC-2480-2960
Crystek Corporation
型号:
CVCO55CC-2480-2960
描述:
VCO 2720MHZ 0.5-18V 12.7X12.7MM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Range 2480 ~ 2960MHz
Phase Noise Typ (dBc/Hz) -106
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Tuning Voltage (VDC) 0.5 V ~ 18 V
Product Status Active
Frequency - Center 2720MHz
Series CVCO55
2nd Harmonic, Typ (dBc) -15
Package / Case 16-QFN, Variant
Icc Max 35mA
Voltage - Supply 8V
Mfr Crystek Corporation
Height 0.220" (5.59mm)