CVH550K14T
Stackpole Electronics Inc
型号:
CVH550K14T
描述:
MOV, 550V (Vrms), 10%, 14mm
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 819 V
Capacitance @ Frequency 290 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Series CVH
Package / Case Disc 14mm
Energy 300J
Maximum AC Volts 550 V
Mfr Stackpole Electronics Inc
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 745 V