首页 / 振荡器 / CVXO-016TX-50-44.736
minImg
CVXO-016TX-50-44.736
Crystek Corporation
型号:
CVXO-016TX-50-44.736
描述:
XTAL OSC VCXO 44.7360MHZ HCM TTL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series CVXO-016T
Function Enable/Disable
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS, TTL
Base Resonator Crystal
Mfr Crystek Corporation
Frequency 44.736 MHz