CW201212-5N6J
Bourns Inc.
型号:
CW201212-5N6J
品牌:
Bourns Inc.
封装:
0805 (2012 Metric)
描述:
FIXED IND 5.6NH 600MA 80MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 60 @ 1GHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm
Series CW201212
Inductance 5.6 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz