CWR-170-40-0021
CW Industries
型号:
CWR-170-40-0021
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Blue
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination IDC
Contact Type -
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Card Thickness -
Series -
Number of Positions/Bay/Row -
Mfr CW Industries
Pitch 0.100" (2.54mm)