首页 / 钽电容器 / CWR26HB107JBHC\HR
minImg
CWR26HB107JBHC\HR
Vishay Sprague
型号:
CWR26HB107JBHC\HR
描述:
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Size / Dimension 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 180mOhm
Series Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Type Conformal Coated
Package / Case 2915 (7338 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF
Features High Reliability
Failure Rate B (0.1%)