首页 / 钽电容器 / CWR26HC226MBGZ
minImg
CWR26HC226MBGZ
Vishay Sprague
型号:
CWR26HC226MBGZ
描述:
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Size / Dimension 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 275mOhm
Series Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Type Conformal Coated
Package / Case 2711 (6728 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF
Features High Reliability
Failure Rate B (0.1%)