首页 / 钽电容器 / CWR26HH106JCFC
minImg
CWR26HH106JCFC
Vishay Sprague
型号:
CWR26HH106JCFC
描述:
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Size / Dimension 0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 667mOhm
Series Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Type Conformal Coated
Package / Case 2214 (5634 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF
Features High Reliability
Failure Rate C (0.01%)