首页 / 晶体 / CX2016DB16000D0GLJCC
minImg
CX2016DB16000D0GLJCC
KYOCERA AVX
型号:
CX2016DB16000D0GLJCC
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
用户指南
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±15ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Series CX2016DB, Kyocera
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr KYOCERA AVX
Operating Mode Fundamental
Frequency 16 MHz